sobota, 18 lutego 2012

PIERWSZE KOTY ZA PŁOTY - PIERWSZE MITENKI :-)

Koleżanka poprosiła abym w związku z mrozami i ta okrutną zimą za oknem zrobić jej czapę i szalik miał być w jasnym kolorze z grubego akrylu i czapa miała mieć pompon i ma :-)
W związku z tym, iż zakupiłam jeden moteczek więcej akrylu pomyślałam że może udałoby się mi w końcu wykonać mitenki - nigdy nie robiłam i nie czułam potrzeby się ich nauczyć. Ale skoro wszędzie tak je noszą i tak się podobają dla czego nie ???
Zaczęłam więc szperać w sieci schematu ale to nie takie proste więc grzebałam w blogach i trafiłam na blog "U ANTONINY".
Antonina pokazuje w prosty i przejrzysty sposób jak wykonać mitenki na kilka sposobów i nie tylko ma tam ona niezliczona ilość fajnych pomysłów po które pewnie sięgną.
Siedziałam zatem w fotelu na kolanach kartka z opisem i dziobałam - był to czas gdy jeszcze szanowny był w domu i robił sobie ze mnie "jaja" mówiąc - " a Tobie to już dwa druty nie wystarcz a musisz mieć trzy i jeszcze te wielkie agrafki " ale co ja będę mu tłumaczyła :-)
jak skończyłam i się cieszyłam to powiedział tak cieszy się jak dziecko, że zrobiła dziurawe od początku rękawiczki - ehhh ci faceci nic nie rozumieją :-)
A oto moje wypocinki
Bardzo spodobało mi się robienie tych oszukanych niby rękawic więc postanowiłam zrobić tym razem prawdziwe rękawiczki z jednym palcem do wcześniej wykonanego kompletu. Na razie mam tyle :


W związku z tym,iż mąż i tatuś jest ponad 1000km od nas musimy sobie radzić sami więc dziś od rana ruszyliśmy po zakupy bo w lodówce światło i półki :-)
w drodze powrotnej Remo uznał, że trzeba lepić bałwana i oto proszę co nam wyszło :-)

To tyle na dziś życzymy udanego weekendu :-)

2 komentarze:

  1. Izo, fajny komplet wydziergałas:))) Wbrew pozorom mitenki, rekawiczki, a nawet skarpetki to nis trudnego. Trzeba tylko opanowac pracę wiekszą ilością drutów. Pozdrawiam Małgosia.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ładny komplecik!Jest takie powiedzonko ,,trening czyni mistrza" a tak poważnie poćwiczysz i będzie wychodzić.Witam w gronie mych obserwatorów. Będę tu wpadać i podglądać jak Ci idzie. Miłego dnia.

    OdpowiedzUsuń