wtorek, 31 lipca 2012

ZALEGŁOŚCI

Witam Was serdecznie wszystkich mnie odwiedzających. Mimo, że czas urlopowy w pełni ja a ni na chwile nie mam odpoczynku.Czerwiec upłynął pod znakiem choroby a lipiec umęczył mnie upałami i nagonkami na mój dom przez niezapowiedzianych gości. Wiem, że gość w dom to ..... ale ja się z tym nie do końca zgadzam. Jeśli wizyta jest zapowiedziana a gospodarz się do niej przygotuje to wszystko mija fajnie i jest poukładane - a ja bardzo lubię ład i porządek działam według zasad i planu. No ale w końcu jestem sama z Remusiem i mogę się przygotować na przyjazd męża - wraca na urlop na 20 dni i jedzie na misję po raz 2 - służba nie drużba - jak trzeba to się jedzie :-( W miedzy czasie - sprzątania a gotowania- pokażę Wam zaległości w prackach jakie wykonałam :-)
Kocyk robiłam na zamówienie dla znajomej - przebywającej na wyspach - poszło mi na niego 8 sztuk Rozetti First Class podszyty był polarkiem w kolorze białym.Szycie to najgorsza sprawa nie lubię tego jak cholera a wszystko szyłam ręcznie - maszyny brak :-(( Kocyk się mega podobał i w związku z tym otrzymałam zamówienie na 2 kolejne :-) Gotowe mają być na jesień w związku z czym mam jeszcze chwilę na ich wykonanie choć materiał już kupiony.
Komplet wiosenno - jesienny kolor nie za bardzo na początku mi się podobał ale w końcu uległam i nosiłam wzbudzając podziw :-) Duża a nawet można powiedzieć bardzo duża chusta, mintenki i jak to mówiła moja mama bardzo dziurawa czapa :-) Do ozdoby broszka i było pięknie.
Serwetka frywolitkowa robiona wg schematu Jana Stawasza - schemat dostałam od zaprzyjaźnionej osoby nie wiem dokładnie gdzie i kiedy był publikowany wiem tylko kto jest jego autorem ::-) Serwetka była robiona z Aidy20 w kolorze pudrowego różu - był to prezent na Dzień Matki dla teściowej.
Sukienka to prezent z okazji 2 urodzin małej uroczej Martynki - miała być z małymi bufiastymi rękawkami ale mimo, że zamówiłam Malwę (bo z niej była robiona)w ilości sztuk 3 to jeden z motków był w innym odcieniu. Najbardziej się zdenerwowałam, że zrobiłam te rękawki wszyłam a rano przy dziennym świetle zobaczyłam, że różnica jest bardzo widoczna.
Powstają nadal jakieś anioły( jest ich kilkanaście takie zezwłoki) etui na telefony i takie małe rzeczy :-) to chyba nie wszystko co robiłam ale nie wiem gdzie się zapodziały zdjęcia :-( To chyba na tyle pozdrawiam :-)

2 komentarze:

  1. Super prace :)) Życzę wiele spokoju na resztę wakacji :))

    OdpowiedzUsuń
  2. Wszystko piękne - ale bomba komplecik niebieski - uroczy :) ewa

    OdpowiedzUsuń